RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizujemy się w wydobyciu surowców (ropy, gazu i węgla brunatnego), wytwarzaniu energii elektrycznej z gazu, węgla, odnawialnych źródeł energii, a także energii jądrowej oraz sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej i gazu. RWE, zatrudniając około 66 000 osób, dostarcza energię elektryczną więcej niż 16 milionom klientów oraz gaz do ponad 7 milionów klientów, gwarantując jednocześnie niezawodność i oferując korzystne ceny. W roku obrotowym 2013 przychody Grupy RWE wyniosły 54 miliardy euro.
 
Głównym obszarem działalności Grupy RWE jest rynek europejski, na którym jesteśmy trzecim co do wielkości sprzedawcą energii i piątym największym sprzedawcą gazu. W Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii należymy do największych sprzedawców gazu obu mediów. Zajmujemy wiodącą pozycję również na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
 
Europejski sektor energetyczny przechodzi duże zmiany. Chcemy nadal uczestniczyć w ciągłym rozwoju europejskiego systemu energetycznego, potwierdzając rzetelność i wysoką jakość naszych usług. Strategia RWE polega na inwestowaniu w energię odnawialną i nowoczesną infrastrukturę sieciową. Dodatkowo wykorzystujemy nowe szanse pojawiające się na rynku i wynikające z potrzeb klientów, którym oferujemy szeroki zakres innowacyjnych produktów i usług energetycznych.

 

Pozycja Grupy RWE na poszczególnych rynkach (według sprzedaży) w 2013 roku

Energia elektrycznaGaz
Niemcymiejsce 1miejsce 3
Holandiamiejsce 2miejsce 2
Wielka Brytania miejsce 4miejsce 5
Europa Środkowa i Wschodnia

miejsce 1 na Węgrzech

miejsce 5 na Słowacji i

miejsce 5 w Polsce

miejsce 7 w Czechach

Aktywny w Chorwacji

Aktywny w Turcji

miejsce 1 w Czechach

miejsce 2 na Słowacji

Europa łączniemiejsce 3miejsce 5