Aktualności

Wróć do aktualności


Orliki RWE po raz piąty w Warszawie

 

  • Fundacja RWE w Polsce ufundowała sprzęt i wyjazdy na obozy sportowe dla 83 chłopców z 32 klubów piłkarskich
  • Program Orliki RWE Fundacja prowadzi od pięciu lat
  • Sprzęt sportowy i dofinansowanie do obozow sportowych otrzymają wyjątkowo utalentowane dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej

Programem Orliki RWE objętych jest kilkadziesiąt drużyn z Warszawy i okolic. Uroczyste wręczenie nagród dla młodych sportowców odbyło się podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Białe Orły Cup, 22 maja, na stadionie KS Polonia.

W RWE wierzymy, że wspieranie młodych talentów to najlepsza inwestycja w przyszłość polskiego sportu. Mam nadzieję, że wśród tegorocznych Orlików są przyszli zawodowcy, a ten turniej będzie dla nich dodatkową motywacja do dalszych treningów – powiedziała Iwona Jarzębska, dyrektor komunikacji i marketingu RWE Polska.

Program Orliki RWE to duża szansa dla dzieci uzdolnionych sportowo, które ze względu na różne sytuacje rodzinne nie mają takich możliwości – mówi Piotr Węgier, trener z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żyrardowie. – Program Fundacji RWE pozwala wyrównać szanse, chłopcy mogą trenować, wyjechać na obóz, poznawać ciekawych ludzi. Dla naszej społeczności ma to ogromne znaczenie, tutaj 70 proc. dzieci nie stać na zajęcia sportowe.

Przez 4 lat istnienia programu, wsparcie w postaci sprzętu sportowego i dofinansowania do wyjazdów wakacyjnych, ufundowane przez Fundację RWE w Polsce, otrzymało już ponad 200 dzieci z Warszawy i okolic. Program jest kierowany do najmłodszych piłkarzy, którzy odznaczają się ponadprzeciętnymi umiejętnościami.

Mój klub bierze udział w programie Orliki RWE od samego początku, od pierwszej edycji – mówi Tomasz Skrzypczak, trener Klubu Sportowego ZWAR. – To świetna inicjatywa, motywuje dzieciaki do walki, do treningu, wzmacnia psychicznie. Chłopcy się bardzo cieszą, że ktoś w nich uwierzył. Dzięki wsparciu Fundacji RWE w Polsce mogą kontynuować swoją przygodę z futbolem.

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Białe Orły Cup w tym roku odbywa się na stadionie KS Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Tegoroczna edycja jest rozgrywana w dwóch kategoriach wiekowych – roczniki 1997 i 1998. Bierze w niej udział 16 drużyn, wśród których pojawiły się najlepsze akademie piłkarskie z całej Europy, m.in.: AC Milan, Celtic Glasgow, Inter Mediolan, czy Juventus Turyn.

 

O Fundacji RWE w Polsce


RWE zawsze chętnie wspierało inicjatywy dobroczynne. Coraz szerszy zakres działań charytatywnych i społecznych, podejmowanych przez firmę skłonił jej Zarząd do podjęcia decyzji o utworzeniu Fundacji. W ten sposób, w 2005 roku powstała Fundacja RWE w Polsce.
Jeszcze w tym samym roku Fundacja RWE w Polsce rozpoczęła dwa programy skierowane do dzieci: Bezpieczna Energia RWE – w ramach programu siedmiolatki uczą się jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej oraz Orliki RWE – program wspierający najmłodszych piłkarzy, pochodzących z niezamożnych rodzin. Programy są kontynuowane do dzisiaj. W tym samym roku ruszył również Program Stypendialny skierowany do najlepszych Studentów ostatnich lat Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Od roku 2008 o stypendia Fundacji RWE w Polsce mogą ubiegać się studenci wydziałów AGH: Górnictwa i Geoinżynierii, Inżynierii, Mechanicznej i Robotyki, Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki oraz Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.
Obecnie, poza ww. programami, Fundacja zakończyła akcję Oświecona Warszawa, w ramach której zostały oświetlone najbardziej niebezpieczne miejsca, wybrane przez mieszkańców miasta. Łącznie, we wskazanych lokalizacjach, Fundacja postawiła 100 latarni.
RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. RWE zatrudnia 66 tysięcy osób, zaopatruje 14 milionów klientów w energię elektryczną i 6 milionów klientów w gaz. RWE jest największym producentem energii w Niemczech i trzecim w Wielkiej Brytanii. Obecne jest także w Europie Środkowej. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska – spółka odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię około 900 tysiącom klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do 2015 roku RWE planuje budowę najnowocześniejszej elektrowni na węgiel kamienny na Śląsku o mocy 800 megawatów oraz uruchomienie farm wiatrowych o mocy 300 megawatów na Mazurach, Pomorzu i w Wielkopolsce.

Orliki RWE po raz piąty w Warszawie (PDF | 0.2 MB)

Wróć do aktualności